Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Okienko górnicze" w chorzowskim ZUS także w 2024 roku

W każdy pierwszy, roboczy poniedziałek miesiąca w chorzowskim ZUS udzielane są porady w ramach "okienka górniczego". Umówieni na wizytę klienci mają zagwarantowane 25-minutowe spotkanie z ekspertami z zakresu emerytur górniczych. Aby wziąć udział w konsultacjach wcześniej koniecznie trzeba zarezerwować godzinę wizyty dzwoniąc pod nr tel. 32 3490 622.
"Okienko górnicze" w chorzowskim ZUS także w 2024 roku

W 2024 roku rusza kolejna edycja punktu porad dla górników i ich rodzin w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych. "Okienko górnicze", bo taką nazwę przyjęły te konsultacje, odbywa się w każdy pierwszy, pracujący poniedziałek miesiąca, w godzinach od 14:00 do 17:00, w ZUS w Chorzowie przy ul. H. Dąbrowskiego 45, pokój 45 na parterze budynku. Aby spotkać się z doradcą wcześniej trzeba się telefonicznie umówić, dzwoniąc pod nr tel. 32 34 90 622. 

- W ramach "okienka górniczego" w danym dniu można przyjąć określoną liczbę klientów ze względu na ograniczoną liczbę godzin konsultacji, dlatego rezerwacja telefoniczna jest konieczna, bo zapewnia ona każdej umówionej osobie spotkanie z ekspertem. Kilka lat wcześniej, gdy "okienko górnicze" zaczynało swoje funkcjonowanie, bez telefonicznej rezerwacji, zdarzało się tak, że do ekspertów w kolejce czekało kilkadziesiąt osób. Przy takiej dużej liczbie klientów nie sposób było wszystkich obsłużyć w ciągu trzech godzin. Dlatego też, mając na uwadze czas i koszty dojazdu osób, postanowiono zmienić nieco formułę i zagwarantować spotkanie ze specjalistą, z którym konsultacja została wcześniej umówiona. Dzięki temu każdy, kto został zapisany do "okienka górniczego", ma pewność, że w umówionym terminie skorzysta z porady specjalisty ZUS – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

Terminy "okienka górniczego"
 
W 2024 roku pierwsze okienko górnicze odbędzie się 8 stycznia. Kolejne 5 lutego, 4 marca, 8 kwietnia, 6 maja, 3 czerwca, 1 lipca, 5 sierpnia, 2 września, 7 października, 4 listopada i ostanie 2 grudnia. Już można dzwonić i umawiać się na pierwszy wolny i odpowiedni dla siebie termin.

- Udzielane porady dotyczą zasad ustalania prawa i wysokości świadczeń górniczych. Podczas takiej wizyty można uzyskać informacje dotyczące między innymi rodzajów emerytur górniczych, kwalifikowania okresów pracy górniczej, pracy równorzędnej z pracą górniczą, pracy zaliczanej w wymiarze półtorakrotnym, zasad ustalania wysokości emerytury górniczej, ponownego ustalenia wysokości świadczeń górniczych, postępowania w sprawie o świadczenia emerytalno-rentowe. To te obszary tematyczne dotyczące emerytur górniczych, które najczęściej omawiają specjaliści ZUS w "okienku górniczym" – dodaje rzeczniczka. 

Jak podkreśla, "okienko górnicze" to nie jest jedyna możliwość uzyskania informacji o górniczych emeryturach. Jeśli górnicy lub ich rodziny mają pytania, czy jakiekolwiek wątpliwości co do swoich spraw związanych ze świadczeniami w związku z pracą górniczą, to zawsze mogą przyjść do placówek ZUS w naszym regionie i na salach obsługi klientów, u doradców emerytalnych, w standardowych godzinach urzędowania, otrzymać niezbędne informacje i wyjaśnienia. Uzyskają oni te same odpowiedzi co w "okienku górniczym".

źródło: Informacja prasowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Lid KaTreść komentarza: To już jest koniec prezydenta Szymona Michałka, w ostatnim czasie słyszę tylko złe informacje na temat „namiestnika” Chorzowa. Wystarczył rok żeby mieszkańcy zrozumieli swój błąd, już się w język nie gryzą. Nieszczęśliwego Chorzowa nastał czas :(Data dodania komentarza: 16.05.2025, 23:03Źródło komentarza: Prezydent podsumuje rok urzędowania. Sprawdzamy kluczowe decyzjeAutor komentarza: Marta MagrowskaTreść komentarza: Dziwne Tylko negatywne komentarze na" 16stke Michałka" widzę same rzetelne konta i nie podstawionych ludzi. Panie redaktorze wstydź się!Data dodania komentarza: 16.05.2025, 20:23Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: Zaniepokojony mieszkaniecTreść komentarza: Grupa Michałka podszywa się pod Chsm. To jest kradzież znaku towarowego i wprowadzanie mieszkańców w błąd. Dodatkowo pani Kordela, pani Herman i p. Ahnert nie mieszkają w zasobach spółdzielni, więc po co się pchają? Chcą zniszczyć spółdzielnie jak wszystko czego dotkną.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 14:59Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Ooo to trzeba to nagłośnić .brak słów kim ci ludzie są,podobno w wodociągów też jest nie za ciekawie ludzie są zastraszaniData dodania komentarza: 15.05.2025, 22:09Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: UWAGATreść komentarza: Ludzie, którzy chcą przejąć spółdzielnie są pokroju Śniechowskiego, a kto to? To obecny prezes Wodociągów, ale zasłynął fikcyjnymi meldunkami przed wyborami samorządowymi!!! Zdolni do wszystkiego! Uważajcie na nich!Data dodania komentarza: 15.05.2025, 17:29Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: BolekTreść komentarza: Niskie opłaty - uśmiałby się kto. Od 30 lat, nic tylko podwyżki i podwyżki, po trochu, po więcej, na chama i inaczej. A ten zysk to gdzie idzie?Data dodania komentarza: 15.05.2025, 12:51Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażem
Reklama